Decydując się na wybór odzieży skórzanej LAME klienci mogą mieć pewność, że otrzymają specjalistyczną wiedzę, która ułatwi zakup kożucha, czy kurtki spełniających ich oczekiwania.

nasze skóry

19882023

W LAME Kożuchy Kurów bardzo ważna jest dla nas jakość surowca, z którego szyjemy naszą odzież. Importujemy najlepsze gatunkowo skóry z Włoch i Hiszpanii. W swojej ofercie posiadamy również wyroby z polskiej skóry.

Niewątpliwie za najpiękniejsze i najbardziej doceniane gatunkowo materiały do produkcji kożuchów, kurtek, czy galanterii uznawane są skóry włoskie. Nie bez powodu Włochy określane są jako jedna z kolebek mody, a Mediolan okrzyknięto jej stolicą (zaraz obok Paryża). Wystarczy wspomnieć, że na wyroby z włoskiej skóry postawili najwięksi Versace, czy Gucci.

Chcąc dostarczać swoim klientom odzieży, wyprodukowanej z najwyższej jakości surowca, właścicielka marki LAME tworzy kolekcje ze specjalnie wyselekcjonowanych włoskich skór.

Bardzo ogólnym podziałem skór naturalnych jest rozróżnienie na licowe i szorstkie. Skóry licowe charakteryzują się odpowiednio wyprawioną wierzchnią warstwą o gładkiej strukturze. Licowanie skóry nie tylko podnosi jej walory estetyczne, ale przede wszystkim czyni ją bardziej odporną na zabrudzenia i wilgoć. Zamsz to najpopularniejszy przykład skóry szorstkiej, jest odpowiednio obrobioną odwrotną częścią skóry o strukturze meszku.

Nasza firma do produkcji swoich wyrobów najczęściej wybiera skóry merynos i toscana. Merynosy to jedne z największych i najstarszych na świecie gatunków owiec, narażone są na ekstremalne warunki temperaturowe. Skóra merynos jest zamszowa i została uznana za jedną z najcieplejszych i najlepszych gatunkowo do wyrobu zarówno odzieży, jak i obuwia. Toscana to skóra jagnięca, na długim włosiu, bardzo delikatna w dotyku.

Poszczególne rodzaje tego materiału różnią się od siebie kolorem, sposobem obróbki i garbowania, fakturą, wytrzymałością oraz ceną. Decydując się na wybór odzieży skórzanej LAME klienci mogą mieć pewność, że otrzymają specjalistyczną wiedzę, która ułatwi zakup kożucha, czy kurtki spełniających ich oczekiwania.

zadzwoń