W strojach LAME klienci odnajdują jakość nie tylko dzięki najwyższej klasy materiałom i precyzji wykończenia, ale również przez pomysłowość i zapał całego zespołu.

o marce

19882022

Lame Kożuchy Kurów to nowa marka firmy zajmującej się ponad 30 lat produkcją wyrobów skórzanych i futrzarskich.

Właścicielką firmy jest Pani Bożena Kęsik, projektantka odzieży i galanterii skórzanej. Lame Kożuchy Kurów założyła z pasji do tworzenia najwyższej jakości wyrobów oraz w odpowiedzi na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Pani Bożena nie tylko projektuje stroje czy dodatki do odzieży, ale również jest kuśnierzem i specjalistą od krawiectwa.

Udało jej się zbudować zespół zaufanych i wykwalifikowanych ludzi, którzy podobnie jak ona oddają się z pasją pracy nad nowymi projektami kożuchów, czy kurtek skórzanych. W strojach LAME klienci odnajdują jakość nie tylko dzięki najwyższej klasy materiałom i precyzji wykończenia, ale również przez pomysłowość i zapał całego zespołu.

Wszystkie projekty i wzory nowych wyrobów powstają w konsultacji z właścicielką firmy, zarówno klienci jak i pracownicy doceniają jej wiedzę, doświadczenie oraz ogromne zaangażowanie. Pani Bożena od lat osobiście podróżuje do Włoch w celu wyboru najlepszych gatunkowo skór, z których potem powstają kolekcje zgodne z panującymi na świecie trendami. W swojej ofercie posiada zarówno wyroby powstałe w oparciu o gotowe wzory, jak i zaprojektowane przez siebie na indywidualne zamówienia klientów.

"Od dziecka pamiętam, że w domu zawsze były kożuchy i skóry. Dla mojego dziadka, a potem rodziców kuśnierstwo stało się sposobem na życie."

Zapytana o początki i genezę powstania marki LAME Kożuchy Kurów, Pani Bożena ze wzruszeniem wspomina swojego dziadka:

- Od dziecka pamiętam, że w domu zawsze były skóry. Pierwsze kożuchy uszył mój dziadek na maszynie Singer. Na pamiątkę tych czasów owa maszyna do szycia ciągle stoi w mojej pracowni. Dla mojego dziadka, a potem rodziców kuśnierstwo stało się sposobem na życie. Rodzice, a w szczególności mama nauczyli mnie bardzo dużo, ale moją ambicją zawsze było zostać dyplomowanym kuśnierzem. Już jako mała dziewczynka wiedziałam, że chcę kontynuować rodzinną tradycję i zawodowo zajmować się produkcją odzieży skórzanej. Do swojej pracy podchodzę z zaangażowaniem, zależy mi aby moi klienci otrzymali produkt najwyższej jakości, który jest do nich idealnie dopasowany. Dlatego we Włoszech osobiście wybieram najlepsze gatunkowo skóry, aby móc w swojej pracowni oferować klientom usługę szycia na miarę, przerabiania gotowych wzorów ubrań, wprowadzania dodatków w postaci obszyć, zamków, klamerek, czy pasków ze skóry licowanej.

Sposób w jaki Pani Bożena podchodzi do spełnienia oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów przysporzył jej grona zaufanych odbiorców, którzy chętnie polecają wyroby Lame i zachęcają projektantkę do rozszerzania działalności.

Kożuchy z Kurowa

Kurów jest miejscem gdzie praktycznie w każdej suterenie przy rynku jest sklep, w którym można nabyć skórzane kożuchy, kurtki, galanterie, czy futra. Wyroby te ciągle się sprzedają i nie powinno to nikogo dziwić, kożuchy są dobrze skrojone, lekkie i kosztują przynajmniej połowę mniej niż tego typu produkty w dużych galeriach handlowych.

Dlaczego akurat to miasteczko jest znane z produkcji odzieży skórzanej najwyższej jakości? Okazuje się, że w tych okolicach kuśnierstwo i szewstwo dominowało już od 1774 roku. W 1930 roku do cechu kuśnierskiego należało 38 rzemieślników. Po wojnie rzemieślnicy założyli Spółdzielnię Pracy w Kurowie, która dała początek Lubelskim Zakładom Futrzarskim. Wyroby tej firmy wygrywały liczne pokazy mody w Polsce i poza jej granicami, dzięki czemu rozsławiły Kurów i uczyniły z niego zagłębie produkcji odzieży skórzanej i futrzanej.

Pomimo likwidacji zakładów, w Kurowie do dnia dzisiejszego nie brakuje sprzedawców tych wyrobów. Jednak należy podkreślić fakt, że większość z nich nie jest kuśnierzami, nie uczestniczy w każdym etapie produkcji odzieży tak jak pani Bożena Kęsik. W dużej mierze w Kurowie zostali już tylko sprzedawcy skór. Dlatego wszystkich, którym zależy na zakupie kożucha, kurtki, czy futra, poprzedzonym profesjonalnym doradztwem od znawcy zagadnienia zapraszamy do LAME Kożuchy Kurów.

zadzwoń